İYS ÇÖZÜMLERİ İYS NEDİR?

İYS ÇÖZÜMLERİ

İYS NEDİR?

Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe alınan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik’e uygun olarak; Hizmet Sağlayıcılar’ın arama, mesaj ve e-posta gibi farklı tipte ileti izinlerini saklayıp yönetebilecekleri, alıcıların verdikleri izinleri görüntüleyip kaldırabilecekleri, izinsiz gönderimleri şikâyet edebilecekleri, kamunun ise ileti şikâyetlerini ve şikâyete konu iznin durumunu görüntüleyebilecekleri, web sitesi ve mobil uygulama üzerinden hizmet verecek, tüm izinleri zaman damgasıyla kayıt altına alıp güvenli biçimde saklayacak ulusal veri tabanı sistemidir.

HİZMET SAĞLAYICI KİMDİR?
* Kanun çerçevesinde, arama, mesaj, e-posta vb. araçları kullanarak ticari iletişim sağlayan gerçek ve tüzel kişiler Hizmet Sağlayıcı olarak adlandırılmaktadır.

 

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİLER HAKKINDA YÖNETMELİK

Ticari elektronik iletiler ve onay

MADDE 5 – (1) Hizmet sağlayıcının, mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlamak, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderdiği ticari elektronik iletiler için kendisi tarafından (Ek ibare:RG-4/1/2020-30998)(3) yada İYS üzerinden önceden onay alınır. Onay, reddetme hakkı kullanılıncaya kadar geçerlidir.

(2) (Ek:RG-4/1/2020-30998)(3) Ticari elektronik ileti göndermek isteyen gerçek ve tüzel kişiler İYS’ye kaydolur.

(3) (Ek:RG-4/1/2020-30998)(3) İYS üzerinde onayı bulunmayan alıcılara ticari elektronik ileti gönderilemez.

İYS ENTEGRASYON/CRM

Coşkun İletişim ve Danışmanlık (TÜRKKEP TBM) olarak İYS entegrasyon çözümleriyle birlikte siz değerli müşterilerimizin yanınızdayız.
İYS ve KVKK kapsamında almak istediğiniz izinlerinizi CRM Sistemimiz ile SMS izin platformu ile alıyoruz.

NEDEN İZİN ALMALIYIZ?
Müşterilerime kutlama ve tebrik mesajı gönderiyorum. Onay almam gerekir mi?
* Evet. Kutlama, tebrik veya temenni gibi işletmenizin tanınırlığını arttırmaya yönelik ticari elektronik iletiler öncesinde onay almanız gerekir.

Müşterilerime sadece bilgilendirme mesajı gönderiyorum ancak devamında memnuniyet anketi yapmak için arama yapıyorum. Müşterilerilerimden onay almam gerekiyor mu?
* Evet, yapacağınız memnuniyet anketi aramaları için önceden alıcının onayının alınması gerekmektedir.

İleti Yönetim Sistemi’ne kayıt olmadan ticari elektronik ileti göndermeye devam edebilir miyim?
* Hayır. Yönetmelik gereğince ticari elektronik ileti göndermek isteyen hizmet sağlayıcıların İleti Yönetim Sistemi’ne kayıt olması zorunludur.

Hizmet Sağlayıcı bir entegratör şirket ile çalışmak zorunda mıdır?
Evet, eğer datası 250.000 adet altında ise, İLETİ paketlerinde hizmet sağlayıcı, entegrasyonunu ancak bir iş ortağı üzerinden gerçekleştirebilir.

NE YAPMALIYIZ?
Bir CRM sistemi ile entegre olup İYS ye kayıt olmalısınız…

Sorularınız için lütfen bize ulaşınız.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart