e-Serbest Meslek Makbuzu (E-SMM)

Bir güven kurumu olan TÜRKKEP, Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) hizmeti ile dijital dönüşüme katkıda bulunmaktadır. Serbest meslek makbuzu, kâğıt serbest meslek makbuzu ile aynı hukuki niteliklere sahip olan elektronik bir belgedir. Serbest meslek erbabı olup hukuk, muhasebe, tıp, mimarlık, mühendislik, denetim ve benzer alanlarda vekil, danışman, müşavir, denetçi, aracı, arabulucu, mimar, mühendis ve benzer alanlarda serbest meslek faaliyetlerinde bulunanların mesleki faaliyetlerine yönelik düzenlenir. Serbest Meslek Makbuzu uygulaması sayesinde bu makbuzlar elektronik ortamda kolaylıkla izlenebilir.

TÜRKKEP Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) Avantajları Nelerdir?

  • E-Serbest Meslek MakbuzuTüm veriler elektronik ortama taşındığı için verilerin kaybolma riski ortadan kalkar.
  • E-Serbest Meslek Makbuzuİşlemler dijital ortamda gerçekleştiği için basım ve arşiv gibi masraflardan tasarruf edilmiş olur.
  • E-Serbest Meslek MakbuzuEski serbest meslek makbuzlarına, tek tıkla ve kolayca ulaşmak mümkündür.
  • E-Serbest Meslek MakbuzuKâğıt tüketimini ortadan kaldıran bir uygulama olduğu için daha çevreci bir yaklaşım ile hareket edilmesine olanak sağlar.
  • E-Serbest Meslek MakbuzuSerbest Meslek Makbuzu işlemleri çok daha hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleşir.
E-Serbest Meslek Makbuzu

Serbest Meslek Çalışmalarına Kolaylık Kazandıran Uygulama

Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) uygulaması ile etkin bir çözüm anlayışı sunan TÜRKKEP, verilerin elektronik ortama taşınarak daha güvenli bir biçimde muhafaza edilmesini mümkün kılar. Bu sayede doğa dostu bir sistem sürdürülürken, fiziksel kâğıt masraflarından tasarruf edilir. Verilerin kaybolma riskini önleyen uygulama sayesinde, tebliğ taslağında mükelleflerden gerekli şartları yerine getirdiği değerlendirilenler Serbest Meslek Makbuzu düzenleyecektir.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart